ÚVOD


Ahojík kamarádi, tuláci, turisté, cyklisté,
trampíci, výletníci i všichni ostatní návštěvníci!


Vltava

Vítejte na osobních webových stránkách věnovaných toulání nejen Českou republikou. Web vznikl v srpnu 2007 a má být jakousi kronikou mnou navštívených míst a inspirací pro Vás ostatní. Už jako prcka mě naše zem uchvátila svým architektonickým a přírodním bohatstvím, o jehož zlomky bych se tu s Vámi ráda podělila.
Informace o jednotlivých lokalitách na webu www.toulkypocechach.com jsou nejčastěji přejaty z různých tištěných pramenů, v menší míře pak z nejznámějších českých turistických webů Hrady.czCastles.cz či z oficiálních webových prezentací. Popisy jednotlivých míst v případě potřeby upravuji a doplňuji a snažím se, aby obsahovaly všechny nejdůležitější informace. Protože však nejsem odborník, nemohu posoudit obsahovou správnost převzatých textů a za případné nesrovnalosti a nedostatky se předem omlouvám. Narazíte-li na nějaké, neváhejte mě kontaktovat.
Vše je doplněno vlastními fotkami (do r. 2002 bohužel jen naskenovanými, poté již pokrokově digitálními :-) ), v minimální míře i obrázky mých kamarádů a známých. Některé úvodní fotky jednotlivých lokalit jsou přejaty z různých cestovatelských webů. K dříve navštíveným místům mi totiž fota často chybí, jsou nekvalitní nebo jich mám jen pár. V tom případě přidávám odkaz na externí galerii. Rychlý přístup k mým fotkám a fotkám přátel zajišťuje abecedně řazená fotogalerie. K externím fotogaleriím je přístup možný pouze ze stránky daného objektu. Více fotek naleznete také v mém externím albu. Pokud jsem si z navštívených míst přivezla vstupenky či razítka, přidávám je pod informační text v jednotlivých záznamech.
Fotografie bez uvedení pramenu či s copyrightem "Dita Kacerovská" pochází z mé dílny a podléhají autorskému právu podle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském... Ostatní obrázky, fotky, texty a další materiály jsou opatřeny informací o použitém zdroji. V případě, že by se Vám zdálo, že porušuji Vaše autorská práva, kontaktujte mě některým ze způsobů uvedených v sekci o mně & kontakt.
Web je členěn do několika hlavních rubrik. Stěžejní část tvoří kronika, v níž naleznete stavební a technické památky, přírodní zajímavosti a jiná turisticky atraktivní i méně známá místa, která jsem dosud navštívila. Lokality všeho druhu systematicky dokumentuji od r.  1994. Dodnes jsem jich shlédla téměř 1100 a na Toulkách budou přibývat postupně, ale vytrvale.
novinkách Vás průběžně informuji, co se na Toulkách událo nového, co se teprve chystá, co bylo změněno, přidáno či smazáno a jaká místa jsem v poslední době "dobyla" :-)
Pro ty z Vás, kdo neradi sedíte doma, jsou v akcích připraveny různé tipy na výlety, dobové jarmarky, středověké dny, slavnosti, rytířské turnaje i jiné nepříliš související akce, které mě zaujaly a které se pořádají ve středních Čechách.
tipech na výlety se můžete inspirovat mými pěšími a cyklistickými výšlapy do přírody a za památkami s pokusem o takový popis trasy, abyste v případě zájmu dorazili šťastně na místo i Vy. Pro lepší orientaci připojuji ke každému výletu odkaz na turistickou mapu na serveru Mapy.cz.
Směs různých článků a zajímavostí o době dávno i nedávno minulé a texty, které nelze zařadit do žádného z předcházejících témat, naleznete pod odkazem Články.
Nedílnou součástí Toulek je též diskuzní fórum, díky němuž se můžete k cestování po České republice projevit i Vy a získat mnoho užitečných informací od ostatních turistů.
návštěvní knize mi pak můžete zanechat vzkaz. Pokud máte svůj vlastní web, ráda Vaši návštěvu oplatím.
V seznamu zajímavých odkazů pak můžete pokračovat ve virtuálním toulání po naší vlasti ...


Přeji příjemnou zábavu :-)

Písněte mi

Didi