NOVINKY 2017


21/12/2017

Krásné svátky vánoční a v novém roce spoustu inspirujících toulek za poklady naší vlasti přeje všem tulákům Didi ;-)

26/11/2017

Milí příznivci rozhleden, právě bylo zahájeno poslední kolo soutěže o nejoblíbenější rozhlednu ČR. Zapojte se naposledy do celoročního hlasování a vyberte nejoblíbenější rozhlednu Moravskoslezského kraje, která postoupí do závěrečného celorepublikového kola. Hlasovat můžete až do 31. prosince 2017. Návod na hlasování najdete zde. V 9. části ankety zvítězila a do závěrečného kola postoupila rozhledna Kelčský Javorník u Rajnochovic.

25/11/2017

V letošním roce jsem se postupně vrátila na několik již dříve navštívených míst a doplnila fotogalerie o nové obrázky. Aktualizovány byly fotky k lokalitám: Amselfall, Felsenbühne Rathen, Frienstein, Hrusice, Idagrotte, Lázně Jeseník, Jiráskova chata, Milešovka, Neuer Wildenstein, Protržená přehrada, Sukoslav a Vlčí hora.

30/10/2017

Vážení příznivci rozhleden, zapojte se i Vy do celoročního hlasování v anketě "Vaše oblíbená rozhledna". V 9. části soutěže můžete hlasovat pro jednu vybranou rozhlednu Zlínského kraje. Rozhledna s nejvyšším počtem hlasů postoupí do závěrečného celostátního kola. Své hlasy můžete posílat do 23. listopadu 2017. Návod jak hlasovat najdete zde.

02/10/2017

Milí přátelé rozhleden, seriál o nejoblíbenější rozhlednu ČR pokračuje! Neváhejte se i Vy zapojit do hlasování 8. části ankety, v níž se vybírá nejoblíbenější rozhledna Jihočeského kraje. Návod jak hlasovat najdete zde. V předchozí 7. části (Plzeňský kraj) ankety zvítězila a postoupila do závěrečného kola rozhledna na Poledníku u Prášil.

20/09/2017

Skvělá zábava pro děti i dospělé, to je zámecké dýňování v Nelahozevsi, které se bude konat v sobotu 7. 10. 2017 od 9 do 17 hodin na nádvoří zámku. Děti i dospělí se budou moci kreativně vyřádit při vyřezávání a zdobení dýní a nejoriginálnější dílo bude odměněno. Dýně bude možné zakoupit přímo na zámku, pomůcky k vyřezávání dýni si vezměte vlastní. Vstupné: dospělí 110 Kč, studenti a senioři 85 Kč, děti 65 Kč. Cena zahrnuje prohlídku zámku, dýňovou olympiádu a stavění k KAPLOU. Vstupenky na divadlo (45 Kč/osoba), zakleté sklepení (45 Kč/dítě) a časy prohlídek si rezervujte předem na telefonu 315 709 111 nebo na info@zameknelahozeves.cz.

24/08/2017

Človíčci a tuláci, Vy, co máte rádi pohledy z ptačí perspektivy, nezapomeňte hlasovat v dalším, již 7. kole soutěže o nejoblíbenější rozhlednu ČR. V období od 24. srpna do 28. září 2017 můžete hlasovat pro rozhledny Plzeňského kraje. Rozhledna s nejvyšším počtem hlasů postoupí do závěrečného celorepublikového kola. Postup, jak hlasovat najdete zde.

18/07/2017

Jak to vypadá v noci na zámku? V tom nelahozeveském je pěkně živo! Přijďte se o tom přesvědčit v sobotu 26. 8. 2017. Největším lákadlem pro dospělé je ochutnávka rumů a jejich párování s různými druhy čokolády. Pro menší návštěvníky budou připravené dobové hry nebo dobrodružná výprava do zámeckého parku. Začínáme už od 18 hodin a jako Popelka končíme před půlnocí. Bližší informace zde.

29/06/2017

Milí přátelé rozhleden, stále probíhá soutěž o nejoblíbenější rozhlednu ČR. Zapojte se i Vy do celoročního hlasování a vyberte z každého kraje jednu rozhlednu, která postoupí do závěrečného kola o nejoblíbenější rozhlednu ČR. Do 30. července 2017 hlasujte v 6. části ankety pro rozhledny Libereckého kraje a kraje Vysočina. Návod k hlasování najdete zde. Rozhlednám zdar :-)

13/06/2017

V uplynulém měsíci jsem se vrátila na několik dříve navštívených lokalit, z nichž mi chyběly fotky. Nyní jsem je doplnila a Vy si můžete prohlédnout fotoalba z Babiččina údolí, z Muzea Boženy Němcové v České Skalici, ze zámků Ratibořice a Skály a zříceniny skalního hradu Skály.

05/06/2017

Rozhlednoví příznivci pozor! Seriál o nejoblíbenější rozhlednu ČR pokračuje! Do 29. června 2017 můžete hlasovat v 5. části ankety, tentokráte o nejoblíbenější rozhlednu Královehradeckého a Olomouckého kraje. Rozhledna s nejvyšším počtem hlasů postoupí do závěrečného kola, kdy bude vybrána královna rozhleden za celou ČR. Návod k hlasování najdete zde ;-)

18/05/2017

Přidány další chybějící fotogalerie k lokalitám Hamr na Jezeře, Seč a Svatošské skály.

17/05/2017

K lokalitám Třebíz a Terezín byly díky nedávné návštěvě nově doplněny dosud chybějící fotogalerie. Fotky z Třebíze najdete zde a fotky z malé terezínské pevnosti zde ;-)

16/05/2017

Dnes jsem přidala dva nové výlety. První zimní výlet Vás zavede Za skleněnou krásou Brtnických ledopádů do oblasti Českého Švýcarska a během druhého letního Putování z Hochwaldu na malebný Töpfer poznáte úžasnou krajinu skal kousek za německými hranicemi v Žitavských horách.

27/04/2017

Milí přátelé rozhleden, do e-mailu mi přišla prosba o zveřejnění 4. části ankety o nejoblíbenější rozhlednu Pardubického a Karlovarského kraje. Jedná se o celoroční seriál anket, kdy postupně z každého kraje vyberete jednu rozhlednu, která pak postoupí do závěrečného kola o nejoblíbenější rozhlednu ČR. Zapojte se i Vy do hlasování! Návod jak hlasovat najdete zde.

13/04/2017

Všem návštěvníkům Toulek přeji krásné a barevné svátky jara! Doufejme, že i to sluníčko se nás přijde podívat ;-)

01/03/2017

Se spuštěním nového webu došlo ke změně odkazů, především na konkrétní lokality a výlety. Omlouvám se všem, kteří na můj web odkazují, za způsobené potíže a prosím, zda byste si mohli odkazy příležitostně opravit. Některé z Vás na tuto skutečnost upozorním e-mailem. Děkuji ;-)

22/02/2017

Milí návštěvníci Toulek! Po více než ročním úsilí byla k 1. březnu 2017 úspěšně spuštěna nová, v pořadí již třetí verze mého turistického webu Toulky po Čechách, Moravě, Slezsku i zahraničí. Ráda bych touto cestou poděkovala svému kamarádovi Alešovi za prvotní pomoc a seznámení s novými technologiemi a především mé drahé učenlivé polovičce Pavlovi, který se postaral o technickou stránku a finální zprovoznění webu. Toulky letos slaví 10. výročí od svého prvního spuštění, budiž jim nový kabátek hezkým dárkem a Vám, turistům, příjemným společníkem nejen při deštivém počasí, ale i při plánování Vašich výletů. Ať Vám nový web dobře slouží!

Hlavní změnou je převedení webu do SQL databáze, která nabízí širší možnosti a přívětivější správu lokalit a výletů. S tím souvisí nově vytvořený filtr lokalit, v němž můžete vyhledávat podle několika hledisek. Díky Google mapám lze lokality zobrazit na nově vytvořené mapě. Mírně přepracovány byly výlety, u nichž si nyní můžete stáhnout trasu ve formátu GPX pro Vaše navigace. Zobrazení výletů na Mapy.cz bylo nahrazeno vložením iframu z webu GPSies.com, který nabízí šikovné funkce pro práci s jednotlivými výlety. Každý výlet je navíc opatřen výškovým profilem, abyste si udělali lepší představu o převýšení na celé trase. Z kapacitních důvodů (o celý web se starám a tvořím jej prakticky sama) bylo zrušeno diskuzní fórum a prozatím nenajdete ani články. Na těch se pracuje a na web budou vráceny. Menšími změnami prošel také design stránek.

Narazíte-li při procházení webu na nějaké chyby, nedostatky, nefunkční prvky nebo budete-li mít jakékoli připomínky či postřehy, neváhejte mě kontaktovat pomocí e-mailu. Nevěřím, že bude vše fungovat, jak má :-) Za případné problémy se předem omlouvám, je to naše první setkání s databázovými systémy a zatím se učíme, proto prosíme o shovívavost.Nahoru Přidat k oblíbeným Uložit v PDF Tisk stránky