Luhačovice - lázně

Nejznámější moravské lázně ležící ve Zlínském kraji, 15 km JV od Zlína


Typ:Města, lidová architektura luhacovice
Kraj:Zlínský
Umístění:Mapa
Fotogalerie: --
Místa v okolí:Místa v okolí
Web:--
Návštěva:12.8.2001


Tak krásné, že se vám odtud nebude chtít odjíždět. Poznejte Luhačovice!

Luhačovice jsou nejznámějšími moravskými lázněmi. Jejich poloha ve Zlínském kraji v malebném údolí CHKO Bílé Karpaty je přímo předurčuje k příjemnému odpočinku v každém ročním období. Patří k nejzajímavějším a nejkrásnějším lázním u nás, a to i díky originální architektuře lázeňských domů, za kterou stojí především známý architekt Dušan Jurkovič. S budováním lázní se zde započalo už na konci 17. století. V průběhu 20. století procházely lázně obnovou až do dnešní podoby.

Luhačovické minerální prameny jsou vysoce hodnocené v celé Evropě. Nejznámějším z nich je Vincentka. Pramenů je zde ale mnohem více. V Luhačovicích se léčí pacienti s pohybovými, oběhovými, trávicími i dýchacími obtížemi. Významné procento klientů tvoří děti. K léčbě pomáhá mírné klima a široké možnosti rehabilitací.

K příjemnému lázeňskému pobytu přispívá i malebné čisté prostředí a krásná příroda. Kromě procházek a výletů si můžete užít i sportovní aktivity v podobě jízdy na kole, tenisu, squashe nebo cyklistiky.

Vítaná je možnost aktivního odpočinku, společenského a kulturního vyžití. K Luhačovicím patří neodmyslitelně koncerty, divadlo, festivaly i diskotéky. Cítit se tu mohou dobře lidé mladší i starší. Pokud si chcete užít pobyt zde se vším všudy a navíc neutratit zbytečně mnoho peněz, vyberte si z nabídky slev Luhačovice na wellness a ubytování.

Tyto přední moravské lázně s neopakovatelným architektonickým rázem jsou nejen místem, kam míří lidé s různými zdravotními problémy, ale i zpestřením toulek Vizovickými vrchy. Po celodenním výletu určitě oceníte prohlídku malebného města, osvěžení minerální vodou, lázeňské oplatky, wellness nebo posezení v zahradní restauraci.

Do Luhačovic se nemusíte vydat pouze za účelem zlepšení konkrétních zdravotních problémů. Prospět vám může už jen zdejší klid a čisté prostředí. Proto jsou oblíbené luhačovické wellness pobyty. Můžete zde strávit třeba prodloužený víkend ve dvou nebo pobýt s přáteli. Příjemné ubytování, masáže, koupele, minerální voda, výlety, dobré jídlo a troch a kultury vás nastartují a dodají novou energii.

Co vše lze dělat v okolí Luhačovic? CHKO Bílé Karpaty, na jejímž okraji Luhačovice leží, přímo vybízí k výletům do přírody, ale za návštěvu stojí i okolní města. Můžete si udělat výlet do nedalekých jihomoravských vesnic s vinnými sklípky, ve Vizovicích ochutnat moravskou slivovici, navštívit hrad Buchlov, zoo a zámek Lešnou nebo baziliku na Velehradě. Ujít si nenechte ani město Zlín nebo plavbu v Baťově kanálu. K trochu vzdálenějším výletním cílům patří Lednice nebo Kroměříž.

Luhačovice jsou tak krásné, že se vám odtud nebude chtít odjíždět. Můžete se zde ale pravidelně vracet s celou rodinou, nikdy se v nich totiž nudit nebudete.Lokalizace na mapy.cz GPS: N49.1072542 E17.7628658

Navštívená místa v okolí:
V nejbližším okolí jsem dosud nenavštívila žádné místo


Zdroj: --


Nahoru Přidat k oblíbeným Uložit v PDF Tisk stránky