NOVINKY 2017


13/04/2017

Všem návštěvníkům Toulek přeji krásné a barevné svátky jara! Doufejme, že i to sluníčko se nás přijde podívat ;-)

01/03/2017

Se spuštěním nového webu došlo ke změně odkazů, především na konkrétní lokality a výlety. Omlouvám se všem, kteří na můj web odkazují, za způsobené potíže a prosím, zda byste si mohli odkazy příležitostně opravit. Některé z Vás na tuto skutečnost upozorním e-mailem. Děkuji ;-)

22/02/2017

Milí návštěvníci Toulek! Po více než ročním úsilí byla k 1. březnu 2017 úspěšně spuštěna nová, v pořadí již třetí verze mého turistického webu Toulky po Čechách, Moravě, Slezsku i zahraničí. Ráda bych touto cestou poděkovala svému kamarádovi Alešovi za prvotní pomoc a seznámení s novými technologiemi a především mé drahé učenlivé polovičce Pavlovi, který se postaral o technickou stránku a finální zprovoznění webu. Toulky letos slaví 10. výročí od svého prvního spuštění, budiž jim nový kabátek hezkým dárkem a Vám, turistům, příjemným společníkem nejen při deštivém počasí, ale i při plánování Vašich výletů. Ať Vám nový web dobře slouží!

Hlavní změnou je převedení webu do SQL databáze, která nabízí širší možnosti a přívětivější správu lokalit a výletů. S tím souvisí nově vytvořený filtr lokalit, v němž můžete vyhledávat podle několika hledisek. Díky Google mapám lze lokality zobrazit na nově vytvořené mapě. Mírně přepracovány byly výlety, u nichž si nyní můžete stáhnout trasu ve formátu GPX pro Vaše navigace. Zobrazení výletů na Mapy.cz bylo nahrazeno vložením iframu z webu GPSies.com, který nabízí šikovné funkce pro práci s jednotlivými výlety. Každý výlet je navíc opatřen výškovým profilem, abyste si udělali lepší představu o převýšení na celé trase. Z kapacitních důvodů (o celý web se starám a tvořím jej prakticky sama) bylo zrušeno diskuzní fórum a prozatím nenajdete ani články. Na těch se pracuje a na web budou vráceny. Menšími změnami prošel také design stránek.

Narazíte-li při procházení webu na nějaké chyby, nedostatky, nefunkční prvky nebo budete-li mít jakékoli připomínky či postřehy, neváhejte mě kontaktovat pomocí e-mailu. Nevěřím, že bude vše fungovat, jak má :-) Za případné problémy se předem omlouvám, je to naše první setkání s databázovými systémy a zatím se učíme, proto prosíme o shovívavost.Nahoru Přidat k oblíbeným Uložit v PDF Tisk stránky