HISTORIE WEBU


Nápad vytvořit vlastní web o cestování vznikl v r. 2004, kdy jsem se na škole seznámila s tvorbou webových stránek a CSS styly. Tehdy se stala výstupem ročníkového školního projektu jednoduchá verze webové prezentace, která zaznamenávala mé "hrady spatřené". V zápětí přišla touha se o veškerá navštívená místa podělit online s přáteli. Znalosti ze školy však ke spuštění vlastního webu naprosto nedostačovaly, HTML a CSS byly jen špičkou ledovce, který jsem potřebovala odkrýt. Začalo tak pro mě dvouleté samostudium a metodou pokus-omyl jsem se sunula vpřed. Jako nejtěžší se nakonec ukázalo ne vytvoření webu, ale příprava jeho obsahu a textů k jednotlivým lokalitám.

V srpnu 2007 jsem na freehostingu Banan.cz spustila první zkušební verzi Toulek, umístěnou na adrese toulkypocechach.cholerik.cz. Stránky byly statické, napsané v HTML, měly tabulkový design a poprvé jsem si na nich vyzkoušela práci se serverem. Brzy jsem pochopila, že neplacený hosting nebude to pravé ořechové, a tak jsem si v lednu 2008 zaregistrovala doménu www.toulkypocechach.com a přešla na placený hosting u Světhostingu.cz, kde setrvávám dodnes.

S objevováním různých možností tvorby webových stránek jsem v červenci 2008 převedla web do PHP, strukturu webu přepracovala z tabulek do DIVů a začala s modernizací designu, který s mírnými obměnami vydržel až do léta 2015. Mezitím byl v září 2008 přidán RSS kanál na odběr novinek a ve čtvrtek 20. listopadu 2008 překročila návštěvnost Toulek poprvé stovku virtuálních tuláků za den.

V prosinci 2009 vzniklo na adrese http://www.toulky.cheap-forum.com/ zkušebně diskuzní fórum o cestování, které jsem o dva měsíce později přesunula z neplacené domény k sobě na server. Chtěla jsem tak dát návštěvníkům stránek možnost zpětné vazby, ale po pěti letech jsem usoudila, že opravdu není v mých silách obhospodařovat dnes již poměrně obsáhlý web s diskuzním fórem úplně sama. V polovině r. 2015 jsem přistoupila ke zrušení fóra a další modernizaci stránek, které jsem za pomoci dvou šikovných kamarádů překlopila do databáze, což mi doufám do budoucna práci trochu usnadní.

Dnes se na Toulkách setkáváte s v pořadí již třetí verzí mých osobních webových stránek, které sice nejsou dokonalé, ale snad alespoň potěší ;-)


Design 1 Design 2 Design 3


Nahoru Přidat k oblíbeným Uložit v PDF Tisk stránky