NOVINKY 2007


17/12/2007

Tak tomuhle se říká "den blbec". Když jsem ráno chtěla aktualizovat web, zjistila jsem, že mi ho prostě a jednoduše celý smazali. Chlápek na technické podpoře mi nebyl schopný vysvětlit proč a "chytře" mi poradil, abych si účet založila znovu. Jenže jak získat ztracená data??? O tom se se mnou už odmítl bavit. Supěla jsem a to, co jsem si o něm myslela, raději nebudu říkat nahlas. Takže jsem dnešní večer strávila obnovou webu a ZÁLOHOVÁNÍM.

Kromě této epizody jsem minulý týden navštívila vánoční výstavu betlémů v Betlémské kapli. Betlémy vyrobené z různého materiálu byly kouzelné, ale mně se nejvíc líbily ty z perníku, protože nádherně voněly. Jen se zakousnout ... :-) Pokud si chcete trošku zpříjemnit předvánoční čas, vřele tuto výstavu doporučuji.

06/12/2007

Protože se kvapem blíží Vánoce, rozhodla jsem si sobotu 24. 11. zpestřit výstavou Josefa Lady v Pražském Obecním domě. Malířovy obrázky se mi odmalička líbí a výstavou i interiérem Obecního domu jsem byla nadšená, ačkoli původní plán byl zajít na Albrechta z Valdštejna. Bohužel tenhle nápad dostalo zhruba čtvrt republiky a já přišla očividně poslední. Zato jsem jako první vzdala čekat tu šílenou frontu :-) Také jsem maličko upravila listování ve zprávách (dle měsíců) a přidala nové.

23/11/2007

Už víc jak 14 dní jsem nenavštívila žádnou akci ani památku a začínám kulturně strádat :-) O to víc ale pracuju na přípravě nových míst, skenuju fotky a vstupenky, upravuju texty... Také jsem na Toulky přidala "googlovské" vyhledávání, ale zatím plně nefunguje. Bude asi chvilku trvat, než si Google všechny moje stránky zaindexuje a začne v nich pořádně vyhledávat :-( Samozřejmě přibyly i nové zprávy z posledních dní.

05/11/2007

Tuto sobotu jsem měla hned 3 kulturní zážitky. Prvním byl veletrh Erotica sex 2007 na pražském Výstavišti. Za 300,- toho mohlo být k vidění možná trošku víc, ale tu spoustu vibrátorů a dalších hračiček bych už nejspíš nevstřebala :-) Večer následovalo divadelní představení skupiny Scéna v KD Vltava v Kralupech, kde hrála moje kamarádka a její přítel. Slušivé růžové šatičky a culíky s růžovými mašlemi jí dokonale sedly :-) A do třetice vesnická zábava v Sazené, odkud jsme raději včas utekli :-) Prostě zase jednou vydařená sobota :-)

29/10/2007

V pátek jsem na doporučení přátel v pražském kině Evald shlédla velmi povedený film debutujícího norského režiséra Barda Breiena Kurz negativního myšlení. Jedná se o černou komedii s prvky psychologického dramatu o partičce handicapovaných lidí, kteří se snaží vyrovnat se svou životní situací. Jejich terapeutka je učí myslet výhradně pozitivně, avšak z celého filmu vyplývá, že je lepší své pocity ventilovat a ne je před světem skrývat. Film vás pobaví i rozpláče najednou a určitě stojí za to jej vidět.

Protože se kvapem blíží Vánoce a s nimi Silvestr, vyměnila jsem anketku, abych se dověděla, kde bych Vás na nový rok mohla zastihnout v lihovém opojení :-) Také jsem aktualizovala sekci akce a přidala pár nových zpráv z posledních dní.

24/10/2007

V sobotu jsem s kamarády vyrazila do pražského klubu Matrix na koncert kapely Morčata na útěku. Kluci dorazili trochu později, než měli původně v plánu, ale přesto jsme se dočkali a konečně viděli "Morčáky" naživo. YettY nás bavil svými průpovídkami, a kdyby netočili tak břitké pivo, určitě bychom tam byli bývali vydrželi až do konce :-)

Mezi víkendovou zábavu, nakupováním, úklidem, flákáním a prací jsem ještě stačila přidat nové zprávy a připravit si fotečky ke starším navštíveným místům.

18/10/2007

Kromě drobných změn v ilustračních fotečkách jsem do kroniky vložila mapu krajů ČR, podle níž je možné vyhledávat navštívené objekty. Doufám, že Vám pomůže. Také už je v provozu téměř celá fotogalerie. A během sychravých dnů, se kterými nás teď meteorologové neustále straší, a přicházející zimy se budu snažit přidat co nejvíce místeček z minulých let.

08/10/2007

Plánovaný víkendový výlet na Milešovku jsem kvůli nepřízni počasí vzdala. Bylo zataženo a drápat se do kopce kvůli výhledu do mraků se mi skutečně nechtělo. Volný čas jsem proto věnovala maličké změně designu webovek, která mě zaměstnala na několik hodin. Příště si to rozmyslím... :-)

Abych dohnala "návštěvní deficit" z víkendu, shlédla jsem dnes alespoň výstavu Codex gigas v pražském Klementinu. Výstava je velmi pěkně připravená a snadno zaujme a 10 minut v trezorové místnosti s největším kodexem na světě bylo nevšedním zážitkem.

01/10/2007

O víkend jsem měla v plánu navštívit některou ze svatováclavských slavností pořádaných v blízkém okolí, ale počasí bylo tak nepřející, že jsem raději kulturní zážitek vyměnila za teplou, suchou postel a bohužel i za hadr, kýbl a smeták :-( V neděli se ale vyjasnilo, tak jsem vyrazila na podzimní výlet na Velkou Ameriku a spojila ho s kratičkým zastavením na Karlštejnském vinobraní a samozřejmě s ochutnávkou ?místního? burčáku (a cukrové vaty, bez té ani ránu) :-) Musím však říct, že Karel IV. by asi moc spokojen nebyl, na vinobraní na Mělníku jsem bumbala chutnější. A také slabší :-)

19/09/2007

Prázdniny skončily a protože jsem tvor zvídavý, ráda bych věděla, jak jste je strávili. Povíte mi to v anketce? :-) Také přibyly nové fotogalerie, je stále rozšiřována kronika a v akcích přibyl kalendář, abyste se lépe orientovali a mohli v nich přehledněji vyhledávat.

04/09/2007

Konečně přibyly první výlety a něco málo v kronice. Stále nechodí fotogalerie, na té musím pořádně máknout. Snad si zatím vystačíte s externím albem.

27/08/2007

Zablokovali mi server kvůli nesplněným požadavkům na umístění reklamy, tudíž jsem nemohla přidávat nové stránky. Holt bude nahoře reklamní lišta, grrrr :-(

26/08/2007

Konečně fungují všechny odkazy v horní liště pod záhlavím! Uf...

23/08/2007

Spuštěna zkušební verze webových stránek Toulky po Čechách. Děkuji Aleškovi za pomoc a trpělivost, se kterou mi radil (a doufám, že ještě chvilku radit bude) při prvních pokusech o vytvoření vlastního webu :-)Nahoru Přidat k oblíbeným Uložit v PDF Tisk stránky