NOVINKY 2011


22/12/2011

Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody Vám přeje Didi

Fórum bylo díky velkorysé pomoci TomaPeryse zprovozněno, čímž bych mu zde ráda poděkovala a ostatním slibuji, že se php doučím :-) Zároveň se omlouvám za neaktivitu na Toulkách, s cestováním jsem nepřestala, nebojte, jen se raději toulám krajinou, než sedím u PC :D Jakmile bude čas, vrhnu se na aktualizaci ;-)

18/10/2011

Omlouvám se všem návštěvníkům "toulavého" fóra za dočasnou nefunkčnost, na odstranění závady se pracuje (php není má silná stránka, mějte prosím trpělivost, shromažďuji rady :D)

13/07/2011

Po čtvrt roce přibylo opět pár nových míst, tentokrát z týdenního pobytu v jihomoravských Němčičkách. Odpočinkovou slunečnou dovolenou jsem proložila několika málo výlety po okolí. Příjemné bylo putování po zdejších vinařských obcích. Navštívila jsem PouzdřanyDolní Bojanovice s dochovanou původní vesnickou zástavbou a  Dolní Věstonice, známé především díky nálezu Věstonické venuše. Cestou kolem Mikulova jsem podruhé navštívila místní zámek a zámek v  Drnholci a podívala se na soutok Dyje a Jevišovky. Skvělá atmosféra byla ve skanzenu ve Strážnici, o něco horší to bylo na velkomoravském hradisku Mikulčice-Valy, odkud mě doslova vyštípali komáři. V Hustopečích jsem zavítala do zdejší vinařské expozice umístěné v historickém domě U Synků a pokračovala ke kapli sv. Rocha na Křížovém vrchu nad městem. Výletění jsem zpestřila několika keškami a sběrem zdejších plodů :-) Počasí bylo stejně jako loni téměř tropické, a tak plány na několik cyklovýletů opět padly. Uvidíme letos... Ke všem novým místům přibyly též odpovídající fotogalerie. Pro přehledné zobrazení novinek využijte RSS kanál.

20/04/2011

Jak už je u mě zvykem, jeden červencový týden v minulém roce jsem strávila v mých oblíbených jižních Čechách, v malé obci pod Kletí. Ač sem jezdím už 10 let, stále je co objevovat. Tentokrát jsem navštívila blízké Borovany, malebné městečko se spoustou památek. Mým cílem byl zdejší zámek a jedna z kešek mě dovedla k  řopíku, lehkému opevnění vz. 36. Neméně zajímavé byly dvě technické památky, Buškův hamr u Trhových Svin a  grafitový důl v Českém Krumlově. Nemohla jsem opomenout ani již tolikrát navštívenou horu Kleť s bližším prozkoumáním mrazových srubů v přírodní rezervaci Kleť. Stejně tak jsem se byla znovu podívat v Holubovských hadcích a přírodní rezervaci Dívčí Kámen. K přírodním zajímavostem přibyla nově přírodní památka Horní luka. Z muzejí jsem navštívila rodný dům spisovatele Adalberta Stiftera v  Horní Plané a vojenské historické a válečné muzeum v  Ledenicích. Nechyběla ani rozhledna Slabošovka u obce Besednice. Fotogalerie k jednotlivým místům si můžete tradičně prohlédnout zde.

11/04/2011

V září loňského roku jsem strávila příjemný týden u našich sousedů na Slovensku v oblasti Turčianských Teplic. Se čtyřmi kamarády jsem podnikala výlety do blízkého i vzdáleného okolí. Tentokrát nám počasí moc nepřálo, přesto jsme stihli navštívit spoustu zajímavých míst. Ze zámků jsme si nemohli nechat ujít Bojnici, BudatínZvolen, z hradů pak Banskou Bystrici, Kremnici a majestátní Strečno. Vystoupali jsme se na zříceniny Blatnica, SklabiňaSivý Kameň a z překrásné slovenské přírody jsme bohatší o zážitky z  Jánošíkových dier, Ivančinských močiarů, Jazernického jazierka, Harmanecké jaskyně, Gaderské dolinygeografického středu Evropy. Nevynechali jsme ani Muzeum Slovenského národního povstání v Banské Bystrici, expozici v letounu Lisunov Li-2, národní kulturní památku Kalište a Muzeum slovenské dědiny v Martine. Z církevních památek jsme aspoň v exteriéru shlédli kostely v  Čeríně, HronsekuKremnických Baních. Kvůli pánské a naprosto převažující většině výpravy jsem zařadila i prohlídku pancéřovaných vlaků Štefánik a Hurban ve Zvoleni a exkurzi v  mincovně v Kremnici. Nevšední byl též památník Juraja Jánošíka v Terchové a hornická obec Špania dolina. Ke všem navštíveným místům si můžete prohlédnout odpovídající fotogalerie.

17/03/2011

Snažím se jít s dobou, a tak i Toulky už mají svůj profil na Facebooku :-) Zatím je ve "zkušebním" provozu, než si to pořádně osahám, ale snad Vám časem usnadní případnou komunikaci se mnou či Vás rychleji inspiruje k výletům a akcím, které teď pěkně flákám :-) Profil naleznete zde nebo klikněte na "To se mi líbí" na vstupní stránce Toulek.

07/03/2011

Protože mě čím dál častěji kontaktují lidé s prosbou o umístění odkazu na jejich prezentaci, vytvořila jsem novou rubriku Výměna odkazů, kam ráda umístím i Váš odkaz. Stačí mě kontaktovat pomocí e-mailu. V levém sloupečku již před časem přibyla nová sekce Doporučuji, v níž zveřejňuji odkazy za poplatek či určitou protislužbu. Zobrazují se na každé stránce Toulek včetně indexu, nikoli jen v rubrice Výměna odkazů. I zde může být Váš odkaz umístěn.

14/02/2011

Hurááá, vyvěste vlajku, je tu první letošní aktualizace :D Předně bych Vás všechny, moji milí přátelé, chtěla dodatečně přivítat v novém roce a popřát Vám do něj jen to nej! (A koukám, že vyznavačům amerických svátků mohu rovnou popřát i hezkého Valentýna :D) S novými příspěvky to poslední dobou vázne, za což se Vám moc omlouvám, ale život se rozhodl, že mi na zábavu moc času nenechá, tak mi chvilku trvalo, než jsem mu domluvila :-)

Dlouho se na Toulkách neobjevil žádný nový tip na výlet, což jsem se rozhodla napravit. Za poslední dva roky jsem strávila příjemných 14 dní u našich sousedů na Slovensku a s kamarády trochu "nakoukla" do Slovenského ráje, Vysokých Tater a na Velkou a Malou Fatru. Cournout se tak můžete Prielomem Hornádu na Kláštorisko, podniknout Lanovkový výlet ze Štrbského plesa na Predné Solisko, projít se Divokou roklinou Suchá Belá, nahlédnout do Jánošíkových dier nebo se vydat Gaderskou dolinou na zříceninu hradu Blatnica. Trasy jsou různé obtížnosti i délky, proto si určitě vybere každý ;-) Nádherná příroda Slovenska mě skutečně okouzlila a těším se, až se do ní letos v červnu aspoň na pár dní vrátím.Nahoru Přidat k oblíbeným Uložit v PDF Tisk stránky