NOVINKY 2008


21/12/2008

Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku 2009 hodně štestí, zdraví a lásky přeje všem Didi

PS: A všem tulákům přeji spoustu skvělých záběrů, navštívených míst, slunečných dní a správný směr, který Vás vždy dovede do cíle :-)

14/12/2008

Po delší odmlce přicházím s další, poměrně rozsáhlou aktualizací. Protože se blíží Vánoce, rozhodla jsem se návštěvníkům svých stránek věnovat několik dárečků pod stromeček :-) Tím největším a snad i nejkrásnějším je založení vlastního diskuzního fóra Toulky po Čechách. Fórum je určeno všem, kdo rádi cestují po České republice a mají potřebu se k tomuto tématu jakkoli vyjádřit. Zatím je nezavedené, neznámé a hledá své první příznivce. Doufám, že Vám v něm budu dobrým průvodcem, budete si vesele povídat a rádi se na něj vracet.

Dalším dárkem je můj Čtenářský deník. Dozvíte se v něm, jaké knihy vztahující se k předmětu mého zájmu jsem dosud přečetla. Deník není úplný, ale již nyní v něm najdete přes dvě desítky tipů na historickou četbu. Ke každé knize je uvedena stručná anotace a foto obálky. Ke jménům oblíbených autorů připojuji též jejich životopis. Pokud díky mému deníku vztáhnete ruku po některé z uvedených knih, splní svůj účel.

Zaregistrovat můžete také drobnou změnu levého menu, které se mění v závisloti na typu stránky. Odlišné menu tak můžete spatřit ve všech výletech, novinkách, odkazech, navštívených místech apod. Doufám, že tato úprava přispěje k lepší a rychlejší orientaci na Toulkách.

Ve článcích v rubrice "Navštíveno" najdete novou mapu navštívených míst platnou ke dni 1. 9. 2008 a celkový seznam mých navštívených míst v letech 1994-2008 ve formátu xls (Excel) s možností vyfiltrování uvedených objektů podle několika hledisek. Mimo to jsem objevila novou službu na Google.com, kde jsem si vytvořila vlastní interaktivní mapu ČR s vyznačenými shlédnutými objekty doplněnými fotografiemi.

Fotogalerie byla obohacena o obrázky ze starého a nového zámku v Hořovicích, Drábských světniček, Housky, Kosti, Škvorce, Božkovského jezírka a Starého Stránova. Za shlédnutí stojí i letecké fotky pořízené při aerovýletu, na který mě v květnu pozval pilotující kamarád. Galerie obsahuje pouze několik povedených a konkrétních fotek, všechny obrázky je možné shlédnout v mém externím albu.

A dále jen tak pro zajímavost... Ve čtvrtek 20. listopadu 2008 překročila návštěvnost Toulek poprvé stovku virtuálních tuláků za den! A na Atlasu Česka vesele přibývají moje fotografie :-)

29/10/2008

Během druhé poloviny října jsem konečně zaktualizovala akce na poslední dva měsíce tohoto roku, do výletů jsem přidala tři nové, všechny v oblasti Českého ráje: Krátká toulka Klokočskými skalami, Výšlap na KozákovRiegrovou stezkou podél Jizery. Spolu s výlety byla o 24 nových přírůstků obohacena i  fotogalerie. Včera se také prvně projevila má krátká spolupráce s  Atlasem Česka. K Bouzovu byly přidány mé fotografie.

12/10/2008

Zatoužili jste někdy vžít se do své oblíbené historické postavy a popovídat si s jejími současníky po způsobu středověkých králů, rytířů či holomků? Pokud ano, navštivte nový projekt jednoho rytíře a jedné šlechtičny z názvem Pantus Melus!. Máte jedinečnou příležitost stát při vzniku neobvyklého "Role Play" fóra a psát dějiny podle Vašich představ. Na svých stránkách Vás rádi přivítají Petr z Landštejna a Kateřina z Vartemberka!

10/10/2008

V rubrice výlety naleznete šest nových výletů do různých koutů naší vlasti. V Českém rájí můžete podniknout výšlap Za Pannou a Babou na Trosky, v Českém krasu Vás Toulky zavedou Za "Otcem vlasti" na Karlštejn a na lomy MořinaZa úsvitem našich dějin na Tetín, v oblasti Lužických hor jsem připravila výstup Křížovou cestou na Jedlovou a Tolštejn a v okolí Prahy Vám může být inspirací Cyklistický okruh okolím Kralup nad Vltavou a výlet s názvem Ó Velvary, ó Velvary, kde jsou mé tolary?.

06/10/2008

Zpracovala jsem a přidala záznamy nově navštívených zámků a kostela ( Herrenchiemsee, Hohenschwangau, Linderhof, NeuschwansteinWieskirche) v Bavorsku. Fotky z výletu si můžete prohlédnout v doplněné fotogalerii.

02/10/2008

kronice přibylo 17 slíbených míst z okružní cesty Olomouckým krajem. Ke každému z míst byla také vytvořena nová fotogalerie. Je tedy skutečně co prohlížet :-) Drobnou aktualizací prošly odkazy. Během září jsem navázala spolupráci se dvěma zajímavými weby. Prvním se stalo Hradní fórum o historii a architektuře a záhy turistický internetový portál Atlas Česka, na jehož obsahu se budu podílet svými fotografiemi a tipy na výlety. Těšit se můžete na pět památek navštívených během dvoudenního výletu v Bavorsku.

24/09/2008

Po dvou letních měsících opět aktualizuji. Hlavní změnou na stránkách je přidaný RSS kanál, přes který můžete odebírat novinky z Toulek. Přibyla také přehledná mapa webu. V nejbližší době vytvořím a přidám záznamy nových míst, které jsem navštívila během týdenní okružní cesty Olomouckým krajem na konci srpna. Tento víkend mě navíc čeká výlet do Bavorska, tak když můj bolavý zoubek dovolí, objeví se i místa ze zahraničí.

27/07/2008

Během července jsem pozměnila vzhled stránek a přepracovala strukturu webu z tabulek do divů. Zrušila jsem rubriku "zprávy" a nahradila ji seznamem osobností objevujících se na Toulkách. Některé odkazy, především v "Navštívených místech v okolí" stále nefungují, protože k nim nejsou hotové jednotlivé záznamy míst. Vše ostatní by mělo bez problému chodit. Pokud ne, kontaktujte mě, prosím.
Kromě toho jsem navštívila několik nových míst a akcí. S kamarády jsem byla na čundru v jižních Čechách, na festivalu Benátská noc na Malé Skále a na výletě v Českém ráji. S rodiči pak na několik dní na Šumavě. Všude bylo moc krásně...

28/03/2008

Konečně jsem doplnila zajímavé zprávy za měsíc březen, přidala spoustu skvělých akcí a navštívila několik málo nových míst. Až si k nim připravím materiály, podělím se o ně i s Vámi :-) Jinak tento víkend začíná konečně nová turistická sezóna, tak koukejte vyrazit na nějaký ten hrad nebo zámek. Já na to asi čas mít nebudu :-(

27/02/2008

Jak jsem slíbila, přibylo v kronice 31 nových míst. U některých objektů zatím nefungují fotogalerie, připravují se a další musím opravit, vloudila se mi do nich chybička v podobě "copryright" :-( Také byly přidány nové zprávy za měsíc únor.

24/02/2008

V sobotu 10. 2. jsem se na druhý pokus vypravila na výstavu Albrecht z Valdštejna a jeho doba. Při výstupu z metra na stanici Malostranská mě opět vyděsila fronta nedočkavých lidí, ke kterým jsem se tentokrát přidala i já. Navzdory tomu, že vstupenky prodávala jedna jediná paní u jedné jediné pokladny, postupovala fronta poměrně rychle a za 20 min jsem se již mohla kochat vystavenými exponáty. Nutno však říci, že reklama trochu předčila skutečnost. Expozice byla technicky nedořešená, obrazy byly hůře nasvícené, leskly se a nebyl dostatek prostoru, aby člověk poodstoupil a prohlédl si je pohodlně z větší dálky. Nehledě na to, že zde byla spousta lidí, kteří do sebe často strkali a lezli Vám do výhledu. Expozici doprovázel film o Valdštejnovi běžící na obrazovce, před níž bylo, jak jinak, než málo místa. Toto všechno však vyvážily velmi zajímavé exponáty, přehledně členěné do čtyř oddílů a poměrně příznivá cena vstupného. Celkově se mi výstava líbila, avšak návštěvu doporučuji mimo víkend, v době, kdy nehrozí tak vysoká účast.

V posledních týdnech nezbývalo mnoho času na aktualizaci webu, přesto jsem poopravila design stránek, přidala několik nových fotogalerií a chystám se na zpracování dalších navštívených míst.

04/02/2008

Po několikadenní úmorné a mravenčí práci jsem opravila všechny fotogalerie a přidala i pár nových z Kýblových fotek, tak se můžete kochat :-) Také jsem se snažila přizpůsobit webovky pro Mozillu Firefox 2.0 a Internet Explorer 7.0. Kdybyste objevili jakýkoli problém s Vaším prohlížečem, dejte mi prosím vědět. Stále vychytávám chyby...

28/01/2008

Definitivně mi došla trpělivost s bídnými službami na webhostingu zdarma a zaregistrovala jsem si novou placenou doménu www.toulkypocechach.com, kde teď naleznete mé stránky. Konečně bez reklam a doufám, že i ostatních problémů. Bohužel mi ještě na starém hostingu stačili nakopnout fotogalerie, takže nefungují buď vůbec nebo aspoň špatně :-( Asi bude chvíli trvat, než je dám do pořádku. Také budou nějaký čas potíže s vyhledáváním na Toulkách než si Google zaindexuje nově přesunuté stránky. Bude Vás totiž pořád odkazovat na původní místo na toulkypocechach.cholerik.cz. V kronice přibylo pár nových záznamů a byly aktualizovány zprávy.

10/01/2008

Přidala jsem pár nových záznamů a začala pracovat na propojování jednotlivých míst v okolí. Abych pak každou stránku nemusela dodatečně upravovat, připravila jsem si i odkazy na stránky budoucí, které jsou zatím tudíž nefunkční. Omluvte prosím tenhle nedostatek, stejně jako chybějící obrázky k některým místům. Na všem se usilovně pracuje. Bohužel to ale nejde tak rychle, jak bych si přála :-(

03/01/2008

Ve středu 19. 12. 2007 jsem si poslechla vánoční koncert folkové skupiny Karmína v Zrcadlové kapli v pražském Klementinu. Byl to velmi příjemný zážitek a milé zastavení v předvánočním shonu. O Štědrý den jsem chtěla s přáteli vyrazit na půlnoční mši do Ladovy malebné vesničky Hrusice, avšak mše se konala jen v kostele Narození Panny Marie v nedalekých Mnichovicích s netypickou kazatelnu vyřezanou do podoby draka.

Další dny včetně Silvestra a Nového roku jsem strávila s kamarády na "odpočinku" v Albrechticích v Jizerských horách. Konečně jsem viděla zblízka rozhlednu na Špičáku. Návštěvu ale plánuju raději na léto... Lyžování mi moc nešlo... A jediná cesta dolů byla po černé sjezdovce. Ještě teď mě bolí zadeček :-)Nahoru Přidat k oblíbeným Uložit v PDF Tisk stránky