NOVINKY 2012


17/12/2012

Příjemné prožití svátků vánočních a v novém roce spoustu nezapomenutelných zážitků při Vašich toulkách a stále přející počasí pro Vaše foťáčky přeje Didi :-)

03/09/2012

Jak jsem slíbila při minulé aktualizaci, na KAS jsem nezanevřela a v podzimním termínu 8.-10. 10. 2011 se zúčastnila dalšího "kasáckého" výletu, tentokráte na Karlovarsko. Počasí sice moc nepřálo a velmi negativně ovlivnilo kvalitu fotografií, nicméně akce to byla opět vydařená a bohatá na počet navštívených lokalit, převážně tvrzišť, z nichž se obvykle nedochovalo víc, než nepatrný terénní náznak :-) To vyvážila návštěva dosud nepřístupného hradu v Bečově nad Teplou, kde jsme si mimo jiné mohli prohlédnout místo, kde byl 5. 11. 1985 nalezen relikviář Sv. Maura. A co všechno jsme navštívili? To se můžete podívat zde: zříceniny hradů Andělská HoraBoršengrýn, hrad Bečov nad Teplou, tvrziště, starýnový zámek v Dalovicích, tvrziště Hájek, hrady HartenberkHauenštejn, zřícenina Hartenštejn, zřícenina kostela Sv. Mikuláše pod Krudumem v Hruškové, tvrzstarý zámek v Chlumku, městiště Kolová, tvrziště Květnová, zřícenina Kynšperk nad Ohří, zámekzřícenina Kynžvart, hrad Loket, zřícenina Nejdek, tvrziště Nimrod, krytý dřevěný most v  Radošově a tvrze ŠabinaTěšovice.

16/07/2012

Před rokem, v termínu 1.-5. 6. 2011 jsem se prvně zúčastnila jarního zájezdu pražské pobočky Klubu Augusta Sedláčka a byla jsem nadšená. Během pěti dní jsme navštívili 27 kostelů, kaštielů, zřícenin a hradů převážně v oblasti slovenského Turca. V kostelech jsme viděli cenné gotické nástěnné malby a při zdolávání nejvýše položených slovenských zřícenin jsme obdivovali překrásnou přírodu a nevšední výhledy. Náš základní tábor jsme rozbili v autokempu Turiec, odkud jsme autobusem podnikali hvězdicové výlety do okolí. Dík patří našemu panu řidiči, který by s námi jel třeba do pekel :D a především Rychlé rotě, mým 4 pánským spolubydlícím, se kterými byla celých pět dní opravdu legrace! První výlet s těmito lidmi mě opravdu nadchl a věřím, že budu nadále absolvovat všechny jejich společné akce ;-)

A co si díky tomuto zájezdu můžete prohlédnout? Především záznamy všech nově navštívených míst a k nim příslušné fotogalerie: zřícenina hradu Blatnica, kaštiel Blatnica, kaštiel Horná Lehota, artikulární kostel Leštiny, zřícenina Likava, zřícenina Liptovský hrad, kaštiel Liptovský Hrádok, kostel Všetkých svätých Ludrová-Kúty, kostel sv. Martina Martinček, kaštiel Mokraď, kaštiel Mošovce, čtyři kaštiele v Necpalech: dolní, Franklinovský, modrý a renesanční, kostel sv. Petra z Alkantary a klášter františkánů Okoličné, Oravský hrad, nově přidané fotky ve fotogalerii Sklabiňa a Strečno, zřícenina Starhrad, zřícenina Súľov, národní přírodní rezervace Súľovské skály, artikulární kostel Svätý Kríž, kostel sv. Margity Turčianské Jaseno, kostel Všetkých svätých Tvrdošín, zřícenina Zniev a ZOO Bojnice.

06/03/2012

Moji milí tuláci, omlouvám se Vám za dlouhou neaktivitu na Toulkách, ale jak už jsem zmiňovala ke konci minulého roku, starostí je příliš a já jednoduše nestíhám :-( Resp. na Toulkách se pracuje, připravuji texty nových míst, vytvářím fotogalerie, popisy výletů, ale to Vy zatím nemůžete vidět. Abyste věděli, že jsem na Vás nezapomněla, zveřejňuji nové fotogalerie z předloňského výletu do Saského Švýcarska. Je to krajina kouzelná, nevšední a fotogenická. Kdo již Saské Švýcarsko navštívil, ví, o čem mluvím, kdo ne, vřele doporučuji, věřím, že budete nadšeni stejně jako já. Během čtyř dnů jsme navštívili několik nejvýznamnější turistických cílů celé oblasti, z nichž Vám nyní přináším alespoň fotky: vodopád Amselfall, jezero s možností projížděk na lodičkách a šlapadlech Amselsee, skalní město Bastei, úchvatný kamenný most Basteibrücke, skalní jeviště Felsenbühne Rathen, hrad Stolpen, lesní tramvajová trať Kirnitzschtalbahn, pevnost Königstein, skalní útvar Kuhstall a zřícenina skalního hradu Neurathen. Na textech se pracuje, ale jelikož jde o zahraniční turistické cíle, je složitější k nim vyhledat ty správné informace (máte-li něco po ruce, uvítám každou pomoc). Snad se Vám budou fotky líbit ;-)Nahoru Přidat k oblíbeným Uložit v PDF Tisk stránky