NOVINKY 2013


20/12/2013

Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí, pohody, lásky a "míst spatřených" přeje Didi

18/09/2013

Během loňského a letošního roku jsem navštívila několik hradů, zámků, hor a rozhleden převážně v oblasti Českého středohoří a Kokořínska, se kterými bych Vás ráda seznámila v dnešní aktualizaci. Jedná se o následujících dvacet lokalit: Harasov, Hradčanské stěny, Hrádek u Úštěka, Hřídelík, Kalich, Klemperka, Kokořín, Konojedy, Košťálov, Levín, Lovoš, Milešov, Milešovka, Oltářík, Ostrý, Panna, Ronov, Strážný vrch, TrojhoraÚštěk. Spolu s každým novým místem si můžete prohlédnout odpovídající fotogalerii. Na dalších zajímavých výletních cílech se průběžně pracuje :-)

06/06/2013

Počátkem roku jsem přidávala několik fotogalerií z loňského výletu v Žitavských a Lužických horách. Dnes k těmto fotogaleriím vkládám záznamy jednotlivých míst: Böhmische Aussicht, Carolafelsen, Fuchskanzel, Horní skály, Jonsdorfer Felsenstadt, Kelchstein, Mühlsteinbrüche, Nonnenfelsen, Popova skála, Scharfenstein, TöpferVraní skály. Plánujete-li na nadcházející víkend nějaký výlet, tuto destinaci vřele doporučuji. Krajina je zde pestrá a každý si najde to své ;-)

29/05/2013

Dnes si na své přijdou především pivní turisté :-) Jako mnoho ostatních i mě zaujala v současné době populární pivní turistika, a tak se spolu s kamarády vydávám na exkurze a ochutnávky do různých českých pivovarů, především těch menších a málo známých. Alespoň virtuálně si můžete prohlédnout pivovar Chodovar (Chodová Planá), Zámecký pivovar Chyše, Koliba (Litoměřice), Labuť (Litoměřice), Opat (Broumov), Poddžbánský pivovar (Mutějovice), U Rybiček (Stříbro)Vendelín (Liberec).

25/05/2013

Jak jste možná zaregistrovali, nějakou dobu již nefungovalo vyhledávání prostřednictvím Googlu a měření statistik službou Netagent. Vyhledávání jsem musela vyřešit odkazem z levého menu na samostatnou stránku, ale zdá se, že funguje spolehlivě. S velmi problematickou službou Netagent jsem se definitivně rozloučila a měření statistik běží nyní na Toplistu. Doufám, že obojí bude nadále bezproblémové ;-)

Aktualizovaná byla i fotogalerie, v níž přibylo osm nových alb, která nahradila odkazy na externí fotky, a do dalších dvou byly přidány nové obrázky. Prohlédnout si můžete následující alba: Čertovy hlavy, Dobrošov, Frýdlantská výšina, Hejnice, Švamberk (Krasíkov), Svatý Jan pod Skalou, Teplá, Valečov, Volfštejn, ZvířeticeŽumberk.

01/03/2013

Tento rok jsem se zaměřila na zpracování záznamů lokalit z turisticky velmi atraktivní oblasti Česko-saského Švýcarska. Kdo jste dosud nenavštívil, vřele doporučuji. Na poměrně malém území zde najdete vysokou koncentraci různorodých kulturních, technických, stavebních a přírodních památek a spoustu příležitostí ke sportovnímu vyžití všeho druhu. První letoší aktualizace byla zaměřená na fotogalerie z Česko-saského Švýcarska, druhá na popis pěších výletů a dnešní doplní 31 popisů jednotlivých navštívených míst. Část z nich jsem absolvovala v rámci několikadenního zájezdu s KASem (Klubem Augusta Sedláčka) do oblasti Horní Lužice a Saského Švýcarska, část během soukromých víkendových výletů pod stan. Nově si tak můžete prohlédnout následující lokality: vodopád Amselfall, přehradní nádrž Amselsee, zřícenina Arnstein, skalní město Bastei, kamenný most Basteibrücke, dolní zámek v Benešově nad Ploučnicí, horní zámek v Benešově nad Ploučnicí, zříceniny Brtnický hrádekDohna, skalní jeviště Felsenbühne Rathen, zřícenina Frienstein, hrad Hohnstein, jeskyně Idagrotte, štola sv. Jana Evangelisty v Jiřetíně pod Jedlovou, lesní tramvajová trať Kirnitzschtalbahn, pevnost Königstein, Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě, skalní brána Kuhstall, zříceniny Kyjovský hrádek, Lilienstein, Neuer Wildenstein, NeurathenOstrý, stolové hory PapststeinPfaffenstein, soutěska Schwedenlöcher, hrad Stolpen, zámek Šluknov a zříceniny Tharandt, Vlčí hrádekWinterstein. Na další zajímavá místa z národního parku Česko-saské Švýcarsko se můžete těšit, v záloze jich je ještě dost :-)

Jinak jste určitě zaregistrovali, že se na Toulkách objevily reklamní texty. Doufám, že to nijak nenaruší Vaše brouzdání na mém webu. Bohužel je to jediná možnost, jak mohu provoz svého webu alespoň zčásti zaplatit.

10/01/2013

Možná jste si všimli, že jsem si v posledních třech letech velmi oblíbila Saské Švýcarsko. Je to fascinující krajina lesů a skal, která mě nepřestává překvapovat svými nespočetnými malebnými místy. I po čtyřech výpravách do této oblasti je zde stále co objevovat. Abych se s Vámi o zážitky podělila, přináším Vám sedm popisů jednotlivých tras, které jsem v Saském Švýcarsku absolvovala. Jedná se o výlety: Ferrata Häntzschelstiege a skalní vyhlídka Carolafelsen, Krajinou kolem Hinterhermsdorfu, Pískovcovými skalami přes Frienstein na Grosser Winterberg, Po Svatých schodech na Schrammsteine, Stolové hory Saského Švýcarska, Tramvají údolím KirnitzschtalZa fascinujícími scenériemi na Bastei.

Při plánování vlastních výletů v národním parku Saské Švýcarsko se určitě vyplatí kvalitní turistická mapa a GPSka. Přesto, že je značeno několik set kilometrů turistických tras, spousta dalších značených není a nebývají ani v mapách. Navíc se na turistické značení v mapách nedá 100% spolehnout, skutečnost bývá jiná. Takže se připravte na kapku dobrodružství :-)

Vzhledem k mému neustálému časovému vytížení jsem se rozhodla zrušit rubriky Osobnosti a Čtenářský deník. Není čeho litovat, neobsahovaly žádné stěžejní informace a existovaly spíše pro mou osobní potřebu. Delší dobu již neaktualizuji ani rubriku Akce, která je skutečně nad mé síly. Navíc je v současnosti na internetu dostupné množství webů, které akce shromažďují a zveřejňují, a tak moje rubrika ztrácí smysl. Přesto ji zatím nechávám aktivní a časem rozhodnu o jejím dalším osudu.

09/01/2013

Protože příprava textů k novým místům trošku vázne, rozhodla jsem se vzít to za opačný konec a zveřejňovat přednostně nové fotogalerie. Věřím, že Vám to nebude příliš vadit a že omluvíte i fakt, že tím přibudou další nefunkční odkazy pod jednotlivými fotogaleriemi. Webovky si tvořím sama v poznámkovém bloku a pozdější doplnění odkazů pro mě znamená zasáhnout do stovek stránek a funkční odkazy do nich dodatečně vložit. Dnes přidávám 41 nových fotogalerií z oblasti Saského Švýcarska a Horní Lužice. Jedná se o místa navštívená v rámci dalšího výletu s KASem (Klubem Augusta Sedláčka) a soukromých víkendových výletů v minulých dvou letech. Na fotografiích si můžete prohlédnout následující lokality: skalní město Affensteine, zámek v Míšni Albrechtsburg, zřícenina Arnstein, město Budyšín, skalní vyhlídka Böhmische Aussicht, skalní vyhlídka Carolafelsen v Saském Švýcarsku, stejnojmenná Carolafelsen v Žitavských horách, hrad Dohna, zřícenina Frienstein, skalní vyhlídka Fuchskanzel, kostel sv. Petra a Pavla v obci Göda, rozhledna Großer Winterberg, skalní vyhlídka Grünstellige, ferrata Häntzschelstiege, schody Heilige Stiege, skalní vyhlídka Hermannseck, rozhledna Hochwald, jeskyně Idagrotte, přírodní rezervace Jonsdorfer Felsenstadt, zřícenina Karlsfried, skalní útvar Kelchstein, skalní vyhlídky Kleine BasteiKönigsplatz, zřícenina Körse, stolová hora Lilienstein, skalní vyhlídky Lubischhöhe a Heinrich-Singwitz-Bank, naučná stezka Mühlsteinbrüche, skalní útvar Nonnenfelsen, ferrata Nonnenfelsen, soutěska Obere Schleuse, budyšínský hrad Ortenburg, stolové hory PapststeinPfaffenstein, skalní vyhlídka Scharfenstein, skalní město Schrammsteine, skalní soutěska Schwedenlöcher, skalní vyhlídky TaubensteinTöpfer, zříceniny TharandtWinterstein a rozhledna Weifberg.

08/01/2013

Úspěšný a pohodový vstup do nového roku 2013 přeje všem svým příznivcům Didi ... PS: Nebojte, nezapomínám na Vás a stále cestuji a připravuji pro Vás textíky a fotky nových míst, jen si najít čas je zveřejnit. Jsem já to lajdák :-)Nahoru Přidat k oblíbeným Uložit v PDF Tisk stránky